Cyranka - woda źródlana

.
.

Historia

Źródło, z którego czerpiemy wodę do produkcji wyśmienitych napojów znajduje się w Gorzanowie, położone na zachodnim skraju rowu Nysy Kłodzkiej w uskoku geologicznym Duszniki Zdrój - Gorzanów.

Wody tych źródeł znane były już w dziewiętnastym stuleciu. Już w 1895 roku czynna była rozlewnia wody eksploatująca źródło Weber-Quelle (obecnie Złota Kaczka).

Woda z tego źródła już wtedy cieszyła się znakomitą opinią ówczesnych konsumentów, nie tylko z terenu Kotliny Kłodzkiej, ale także na obszarze terenu ówczesnych Niemiec, gdzie była dostarczana.

Po wojnie eksploatację zródła podjęto w 1966 roku. Produkowana tu woda była sprzedawana pod handlowymi nazwami: "Złota Kaczka", "Cyraneczka" oraz "Długopolanka".

Wnętrze rozlewni z okresu międzywojennego

Obecnie woda źródlana sprzedawana jest pod nazwą "Cyranka".
Rozlewana jest zarówno w formie naturalnej tj. niegazowanej jak również jako woda gazowana.
bo tak brzmi nazwa handlowa, rozlewana jest zarówno w formie naturalnej tj. niegazowanej jak również jako woda gazowana. Jest ona też bazą do produkcji napojów owocowych o różnych smakach, które stale cieszą się dużym uznaniem konsumentów.
Wody i napoje "Cyranka" rozlewane są zarówno do ekologicznych butelek szklanych, jak również do wygodnych butelek typu PET.
© Cyranka, Designed by ProjektB Adam Biniek